Kako poimenovati vse, ki smo bodisi kot dijaki bodisi kot zaposleni zavezani tej predragi šoli na Resljevi 12? Nekatere povezuje naziv učiteljišče, druge pedagoška gimnazija, spet nekatere srednja pedagoška šola, najmlajše pa Gimnazija Ledina. Ne glede na ime mi vsi vemo, da se na Resljevi 12 že od nekdaj prepletajo odgovorno in uspešno delo ter spomina vredni medsebojni odnosi. Resljeva 12, ali kot se v sodobni potrebi po hitenju okrajša R12, je tako kaj hitro bil pripoznan kot ime kluba nekdanjih in sedanjih dijakov ter zaposlenih naše šole, ki ga ustanavljamo v prazničnem 150. letu naše šole.
S Klubom R12 želimo ohranjati pa tudi utrjevati povezanost vseh, ki nas je sooblikovala usmerjenost naše šole v iskanje najboljšega v posamezniku in družbi. Izhajajoč iz tradicije naše šole verjamem v uspešno delo Kluba R12 in se iskreno veselim dosežkov te nove oblike ledinske povezanosti.

Na svidenje!

Roman Vogrinc, ravnatelj